Menu
Klubnyt 05. december kl. 11:36
Tumlingernes første stævne
Klubnyt
21. november kl. 18:25 U9 øvede og let øvede til Orient Cup
Klubnyt
06. november kl. 20:37 Ordinær generalforsamling i oldboysafdelingen.
Klubnyt
30. september kl. 15:29 Børn fra Eventyrhuset på besøg i Hjorten.
Klubnyt
27. september kl. 13:12 Vi mangler din hjælp

TV2 sporten - fodbold

DBU nyheder

Næste kampSerie 5 - Efterår • Pulje 4

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

StillingSerie 5 - Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 IF Bytoften (2) 11 9 0 2 27
2 Egevoldens Idræts Club 11 8 2 1 26
3 BK Vest, Rødovre 10 8 0 2 24
4 Albertslund IF (2) 11 7 1 3 22
5 FC Hvidovre 10 6 1 3 19
6 Lejerbo BK 11 6 0 5 18
7 Søborg FC 11 4 2 5 14
8 IF Hjorten 11 3 3 5 12
9 B. 1973, Herlev (2) 11 3 2 6 11
10 Gladsaxe-Hero BK 11 3 0 8 9
11 ØsterN Boldklub 11 2 1 8 7
12 VB 1968 (1) 11 0 0 11 0
Kampe
August 2017
15.
tirsdag
19.00
IF Hjorten
0 - 1
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 2 - Efterår • Pulje 2
Skinderskovgård
Måløv BK
Skinderskovgård
20.
søndag
13.00
IF Hjorten
1 - 1
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 4
Skinderskovgård
FC Hvidovre
Skinderskovgård
20.
søndag
13.00
IF Hjorten
5 - 1
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår • Pulje 1
Skinderskovgård
Gørløse SI
Skinderskovgård
23.
onsdag
18.00
KBK Hillerød (2)
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår • Pulje 1
KBK Hillerød Øst-huset
IF Hjorten
KBK Hillerød Øst-huset
26.
lørdag
10.00
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
Glostrup
Elverroad
26.
lørdag
10.00
Virum-Sorgenfri BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
IF Hjorten
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.25
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
26.
lørdag
10.36
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
IF Bytoften
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.50
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
Herstedøster IC
Elverroad
26.
lørdag
11.12
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Taastrup FC
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
11.15
Gladsaxe-Hero BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
26.
lørdag
11.30
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Hundige BK
Hundige Boldfælled
27.
søndag
10.18
BK Avarta
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
27.
søndag
10.18
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
BK Vest, Rødovre (1)
Skinderskovgård
27.
søndag
10.54
BK Vest, Rødovre (2)
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
IF Hjorten
Skinderskovgård
27.
søndag
11.00
Søborg FC
4 - 4
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 4
Vadgård Skole
IF Hjorten
Vadgård Skole
27.
søndag
11.12
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
BSF
Elverroad
27.
søndag
11.30
BSF
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
IF Hjorten
Skinderskovgård
27.
søndag
12.06
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
Hareskov IF
Elverroad
27.
søndag
12.24
IF Hjorten
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
Ejby IF 1968
Skinderskovgård
27.
søndag
12.42
B. 1973, Herlev
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
29.
tirsdag
19.00
IF Hjorten
0 - 4
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 2 - Efterår • Pulje 2
Skinderskovgård
Alsønderup SG&I
Skinderskovgård