Menu
Klubnyt 16. august kl. 22:07
De unges første efterårs træning.
Klubnyt
Trænerkursus afholdt i Hjorten
Klubnyt
Velkommen i Klubben
Klubnyt
Bakken Cup med U8
Klubnyt
En gammel Hjorten kæmpe er død.

TV2 sporten - fodbold

DBU nyheder

Næste kampSerie 5 - Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
FC Hvidovre
20. aug
Kl. 13.00
Skinderskovgård
Serie 5 - Efterår - Pulje 4

StillingSerie 5 - Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Albertslund IF (2) 1 1 0 0 3
2 B. 1973, Herlev (2) 0 0 0 0 0
3 BK Vest, Rødovre 0 0 0 0 0
4 Egevoldens Idræts Club 0 0 0 0 0
5 FC Hvidovre 0 0 0 0 0
6 IF Bytoften (2) 0 0 0 0 0
7 IF Hjorten 0 0 0 0 0
8 Søborg FC 0 0 0 0 0
9 VB 1968 (1) 0 0 0 0 0
10 ØsterN Boldklub 0 0 0 0 0
11 Gladsaxe-Hero BK 1 0 0 1 0
Kampe
August 2017
15.
tirsdag
19.00
IF Hjorten
0 - 1
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 2 - Efterår • Pulje 2
Skinderskovgård
Måløv BK
Skinderskovgård
20.
søndag
13.00
IF Hjorten
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 4
Skinderskovgård
FC Hvidovre
Skinderskovgård
20.
søndag
13.00
IF Hjorten
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår • Pulje 1
Skinderskovgård
Gørløse SI
Skinderskovgård
23.
onsdag
18.00
KBK Hillerød (2)
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår • Pulje 1
KBK Hillerød Øst-huset
IF Hjorten
KBK Hillerød Øst-huset
26.
lørdag
10.00
IF Hjorten
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
Glostrup
Elverroad
26.
lørdag
10.00
IF Bytoften
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
IF Hjorten
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.25
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
26.
lørdag
10.36
IF Hjorten
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Ejby IF 1968
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
10.50
IF Hjorten
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
Herstedøster IC
Elverroad
26.
lørdag
11.12
IF Hjorten
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
Høje Tåstrup IF
Hundige Boldfælled
26.
lørdag
11.15
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 9, 2 baner
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
26.
lørdag
11.48
Taastrup FC
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) begynder - 26. august • Pulje 2, 2 baner
Hundige Boldfælled
IF Hjorten
Hundige Boldfælled
27.
søndag
10.18
BK Avarta
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
27.
søndag
10.18
IF Hjorten
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
BK Vest, Rødovre (1)
Skinderskovgård
27.
søndag
10.54
BK Vest, Rødovre (2)
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
IF Hjorten
Skinderskovgård
27.
søndag
11.00
Søborg FC
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 4
Vadgård Skole
IF Hjorten
Vadgård Skole
27.
søndag
11.12
IF Hjorten
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
BSF
Elverroad
27.
søndag
11.30
BSF
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
IF Hjorten
Skinderskovgård
27.
søndag
12.06
IF Hjorten
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
Hareskov IF
Elverroad
27.
søndag
12.24
IF Hjorten
Herrer
U11
U11 drenge 5-mands (07) begynder- 27. august • Pulje 2
Skinderskovgård
Ejby IF 1968
Skinderskovgård
27.
søndag
12.42
B. 1973, Herlev
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 7
Elverroad
IF Hjorten
Elverroad
29.
tirsdag
19.00
IF Hjorten
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 2 - Efterår • Pulje 2
Skinderskovgård
Alsønderup SG&I
Skinderskovgård